Натуральний підхід до підвищення рівня чоловічого гормону тестостерону.
У багатьох чоловіків з не дуже міцним здоров'ям нерідко виникають труднощі з фізичною стороною інтимних відносин. Такі труднощі можуть бути викликані безліччю причин. Найбільш поширена причина полягає в тому, що більшість хронічних захворювань може негативно впливати на сексуальну функцію і рівень гормонів в організмі. Ні для кого не секрет, що у чоловіків з діабетом, ожирінням, гіпертонією, високим холестерином і серцево-судинними захворюваннями рівень тестостерону звичайно знижений, що викликає еректильну дисфункцію (або ЕД). Деякі дослідження також показали, що еректильна дисфункція може бути ранньою ознакою серцево-судинного захворювання, на багато років випереджають появу симптомів серцево-судинного захворювання.
Ліки, які часто виписують лікарі для лікування хронічних захворювань, можуть призводити до еректильної дисфункції. До таких ліків відносяться:
- Препарати для зниження холестерину – аторвастатин, симвастатин, ловастатин та інші;
- Ліки від тиску – карведилол, атенолол, лізиноприл, беназеприл і багато інших;
- Діабетичні препарати – гліпізиду, піоглітазон та інші;
- Препарати для лікування передміхурової залози – фінастерид, дутастерід, тамсулозин і теразосин;
- Антидепресанти – флуоксетин, дулоксетин та пароксетин.
Зміна способу життя.
- Чоловіки, що ведуть неактивний сидячий спосіб життя, піддаються підвищеному ризику розвитку не тільки діабету і хвороб серця, але і еректильної дисфункції. Звичайна зарядка і помірна активність вкрай важливі для здоров'я судин, допомагають поліпшити кровообіг не тільки серця і головного мозку, але і інших важливих частин тіла.
- Для людей з надмірною вагою і ожирінням важливим фактором є схуднення, сприяє і поліпшення симптомів ЕД. Проведене в 2003 році дослідження показало, що люди із зайвою вагою, індекс маси тіла (ІМТ) яких становить 28,7 або понад 30%, більш схильні мати еректильну дисфункцію порівняно з чоловіками, ІМТ яких нижче 25 – показника нормальної ваги. Слідом за цим автори іншого дослідження 2004 року, опублікованого в журналі Американської медичної асоціації, прийшли до висновків, що «поліпшення сексуальної функції пов'язане зі зміною способу життя приблизно у однієї третини чоловіків з вихідним ожирінням і еректильною дисфункцією». Досягнення оптимальної ваги повинно стати головним завданням для тих, хто хоче поліпшити сексуальне здоров'я. Для цієї мети багато вибирають палеодієту, вегетаріанство або кетодиету.
- Одна з головних причин, що викликають еректильну дисфункцію, – низький рівень тестостерону. За даними досліджень, за останні кілька десятиліть рівень тестостерону у чоловіків у всьому світі знизився. Для цього існує безліч причин, і багато покладають провину на пластмаси та інші хімічні речовини, які можуть руйнувати гормон і приводити до зниження вироблення тестостерону. Крім того, ожиріння теж сприяє зниженню рівня тестостерону у чоловіків. Так відбувається головним чином тому, що жирова тканина перетворює тестостерон в естроген.
- Зниження кількості жирової тканини в організмі і усунення токсинів з раціону – це найважливіші кроки, які можна зробити для підвищення рівня тестостерону у чоловіків. Тим не менш, іноді цього недостатньо. Тому багато хто шукає ліки або добавки, які допомагають підвищити лібідо і рівень тестостерону. Іноді такі препарати ефективні.
Лікарські препарати.
- Лікарі часто прописують чоловіків з низьким рівнем тестостерону замінники тестостерону. Але глибинні причини низького тестостерону при цьому часто не враховуються. Лікарі вкрай рідко рекомендують пацієнтам змінити раціон і спосіб життя, що може допомогти вирішити основну проблему. Замість цього вони роблять упор на фармацевтичні препарати.
- При низькому рівні тестостерону часто рекомендується прийом замінника. Цей препарат випускається в різних формах, включаючи ін'єкції тестостерону, креми з тестостероном і імплантуються гранули тестостерону. Так, спочатку вони можуть бути корисні, але, якщо не усунути основну причину, переваги будуть короткостроковими.
- Є також ліки, розроблені фармацевтичними компаніями спеціально для лікування еректильної дисфункції. До них відносять силденафіл (віагру), тадалафіл (ціаліс) і варденафіл (левитру). Повторюся, ці препарати можуть бути корисні для багатьох, і я часто їх призначаю. Однак головною метою і лікаря, і пацієнта повинна стати спроба дістатися до основної причини проблеми і відновити здоров'я і баланс організму.
Побоюючись побічних ефектів і високої вартості ліків, багато шукають більш природні альтернативи. Приклади таких засобів зібрані нижче.
10 добавок для підвищення лібідо і поліпшення рівня тестостерону:
L-аргінін.
- L-аргінін – це амінокислота, що грає активну роль в кровообіг у всьому організмі. L-аргінін, який є прекурсором оксиду азоту, являє собою молекулу, яка сприяє нормальному кровообігу Проведене в 2014 році дослідження показало ефективність зазначеної амінокислоти при стенокардії, серцево-судинних захворюваннях і еректильної дисфункції.
- Проводилося в 1999 році подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження показало, що прийом L-аргініну в дозі 5000 мг в день, допоміг поліпшити симптоми еректильної дисфункції у порівнянні з прийомом плацебо. Однак за даними іншого дослідження 1999 року, опублікованого в Urologia Internationalis, дози препарату в розмірі 1500 мг на день не були ефективними.
- Проведене в 2015 році дослідження показало, що прийом L-аргініну в поєднанні з добавкою пикногенолом (див. нижче) допоміг поліпшити еректильну функцію і якість сперми. Ще одне дослідження 2015 року, опубліковане в The British Medical Journal, показало аналогічні результати при прийомі пикногенола в поєднанні з L-аргініном.
- Рекомендована дозування: для найкращих результатів приймати L-аргінін у дозі 4000-5000 мг в день.
L-цитрулін.
- L-цитрулін – це амінокислота, яка також корисна для кровоносних судин. За даними проведеного в 2017 році дослідження, у чоловіків з еректильною дисфункцією спостерігалося знижений вміст у крові цієї амінокислоти та L-аргініну. Дослідження 2015 року показало, що комбіновані добавки з L-цитруллином, L-аргініном і пикногенолом можуть допомогти чоловікам, які страждають еректильною дисфункцією.
- Рекомендована дозування: як зазначено на етикетці.
Ашваганда (Withania somnifera).
- Ашваганда – рослина-адаптоген, яке може бути ефективним засобом боротьби з хронічною втомою і проблемами з лібідо. Батьківщина ашваганди – Азія, зокрема Індія та регіони Китаю. Це лікарська рослина широко поширене в аюрведичній медицині і використовується на протязі тисяч років.
- У 2015 році було проведено дослідження за участю 57 чоловіків, що приймали плацебо або ашваганду протягом восьми тижнів. До і після дослідження робилися заміри рівня тестостерону. За той же період часу чоловіки також пройшли тренінг на опір. Результати продемонстрували підвищення рівня тестостерону у брали лікарська рослина порівняно з тими, хто приймав плацебо.
- Рекомендована дозування: ашваганда – 500 мг один-два рази в день.
Маку.
- Корінь маки (Lepidium meyenii) – це рослина-адаптоген, що вирощується в Андах Південної Америки на висоті 13 000-16 000 футів (4000-5000 м) над рівнем моря. Маку традиційно використовувалася інками і славилася своїми численними цілющими властивостями. Її приймали, головним чином, для підвищення лібідо і фертильності. Багато хто вважав це рослина афродизіаком.
- Дослідження за участю чоловіків показали, що корінь маки може підвищувати кількість і рухливість сперматозоїдів. Проведене в 2002 році подвійне сліпе, плацебо-контрольоване дослідження, опубліковане в Andrologia, показало, що у чоловіків, які приймали корінь маки, підвищилося сексуальне бажання, в порівнянні з тими, хто приймав плацебо. Опубліковане в Andrologia дослідження 2009 року показало поліпшення сексуальної функції у чоловіків з незначною еректильною дисфункцією.
- Рекомендована дозування: Приймати, як вказано на етикетці.
Женьшень азіатський (корейська женьшень/китайський женьшень).
- Женьшень азіатський приймають від безлічі хвороб. Батьківщина женьшеню азіатського – Корея, де ця рослина використовується вже більше 2000 років. Женьшень також росте в регіонах Сибіру і Китаю. Азіатський женьшень унікальний — його не слід плутати з іншими відомими видами женьшеню, такими як американський або сибірський женьшень. Інші назви женьшеню азіатського – корейська червоний женьшень, китайський женьшень або Panax ginseng.
- Наукові дослідження, що доводять ефективність женьшеню, почали з'являтися в 1990-е рр. Проведений в 1995 році дослідження показало, що женьшень міг би бути корисним при лікуванні еректильної дисфункції. Дослідження 2007 року також продемонструвало ефективність корейського женьшеню при терапії еректильної дисфункції, а автори дослідження 2008 року відзначили, що женьшень показав свою ефективність в лікуванні еректильної дисфункції, але необхідно проведення більш якісних досліджень.
- Рекомендована дозування: приймати, як вказано на етикетці. Також можна пити у вигляді гарячого чаю.
Пікногенол (екстракт соснової кори).
- Потужний антиоксидант екстракт соснової кори спочатку використовувався корінними народами Північної Америки та Азії як лікарська рослина. Французький мореплавець Жак Картьє, який відкрив для Франції Канаду, за деякими повідомленнями, використовував екстракт соснової кори під час експедиції в 1535 році для лікування цинги – захворювання, викликаного недостатнім споживанням вітаміну С.
- Сьогодні прихильники інтегративного підходу в медицині теж визнають багато корисні і омолоджуючі властивості екстракту соснової кори. Випускається кілька препаратів з екстрактом соснової кори: його можна приймати в капсулах, використовувати як ефірне масло або додавати в лосьйон для зовнішнього застосування.
- Одним з найбільш популярних препаратів є екстракт соснової кори (Pinus masonianna з Азії), а екстракт французький приморської сосновий кори або пікногенол® (Pinus pinaster ssp. Atlantica з Європи) являє собою запатентовану версію цього потужного нутриента.
- Проведені в 2015 році дослідження показали, що екстракт соснової кори (пікногенол) при прийомі разом з L-аргініном покращує еректильну функцію і якість сперми. Окреме дослідження 2015 року показало, що прийом пикногенола в поєднанні з L-аргінін і L-цитруллином також допомагає усунути проблеми еректильної дисфункції.
- Рекомендована дозування: як зазначено на етикетці.
Тонгкат алі (Eurycoma longifoli).
- Тонгкат алі, також відомий під назвою малайзійський женьшень, виростає в Південно-Східній Азії. Дослідження 2013 року показало, що щоденний прийом 200 мг тонгката алі може знизити рівень гормону стресу кортизолу і разом з тим підвищити рівень тестостерону на 37%.
- Окреме дослідження 2012 року, опубліковане в Andrologia, показало, що щоденний прийом 200 мг тонгката алі може збільшити рівень тестостерону у чоловіків зі зниженим тестостероном. Дослідження 2017 року, опубліковане в Journal of Chinese Natural Medicines, теж показало, що тонгкат може бути ефективним засобом, не тільки сприяє підвищенню чоловічого лібідо, але і поліпшує якість і кількість сперми.
- Рекомендована дозування: 200 мг в день.
Якірці сланкі.
- Якірці – це рослина, популярна у корінних народів Азії і Європи. Ця трава протягом тисяч років використовується в аюрведичній, так і традиційної китайської медицини (ТКМ), допомагаючи нормалізувати чоловіче лібідо і ерекції. Дослідження 2012 року, опублікований в The Journal of Sexual Medicine, показало, що якірці сланкі можуть бути корисні чоловіків з еректильною дисфункцією. За даними деяких досліджень, це лікарська рослина здатна збільшувати рівень тестостерону, а інші дослідження показують, що дія якорцев засноване на посиленні викидів закису азоту (NO).
- Рекомендована дозування: як рекомендовано на етикетці.
Допоміжні добавки для лібідо.
Горянка.
- Горянка використовувався в традиційній китайській медицині як засіб лікування еректильної дисфункції. Ефективність горянки доведена рядом якісних досліджень з використанням сучасних наукових методів. При цьому представники ТКМ вважають, що вона «тонізують ян нирок». Багато з тих, хто брав горянку, повідомили про її ефективності.
Пажитник.
- Пажитник – рослина, добре знайоме корінним народам Індії. Воно використовується в аюрведичній медицині для усунення проблем з травленням і лібідо. Проведене в 2011 році дослідження показало, що пажитник може сприяти підвищенню лібідо і підтримання здорового рівня тестостерону. Однак у дослідженні 2009 року за участю спортсменів-чоловіків зроблено висновок про те, що пажитник не надає позитивного впливу на рівень тестостерону. Багато з тих, хто брав пажитник, повідомили про його ефективності, тоді як деякі не помітили поліпшень.
© 2021, Tm Sportshef